راهکارهای مانیتورینگ محیط زیستی بر پایه اینترنت اشیا

درباره راه حل های نظارت بر محیط زیست (EMS)

راهکارهای کنترل محیط زیست (EMS) در ویکتوریا استرالیا مستقر است. 25 سال پیش، این شرکت متخصص در راه حل هایی است که به خرده فروشان بنزین کمک می کند تا اطلاعات مربوط به عملکرد بنزین های خود را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند. راه حل های آن نظارت از راه دور و خدمات 24/7 پشتیبانی را پشتیبانی می کند که به مشتریان کمک می کند تا فروش را افزایش دهند، هزینه های نگهداری را کاهش دهند و خطر تصادفات را کاهش دهند. امروز EMS با یک تیم 30 نفره کار می کند.
چالش

مشتریان EMS مانند Viva Energy (Shell)، PUMA Energy، BP و 7-Eleven به طور صاحب صدها ایستگاه بنزین در استرالیا فعالیت می کنند. ایستگاه ها باید بسیار کارآمد عمل کنند زیرا حاشیه سود کوچک است. با این حال، در عین حال، آنها باید تجربیات مشتریان بالقوه، ایمنی کارکنان را تضمین کنند و تاثیرات محیطی آنها را به حداقل برسانند. گاهی اوقات حوادث اتفاق می افتند و یک مشتری معمولی EMS احتمالا هزینه های سالانه AU 15 میلیون دلار (12.13 میلیون دلار) برای تمیز کردن نشت های مخزن سوخت زیرزمینی یا آلودگی مخزن سوخت خودرو را به عهده دارد. برای کمک به مشتریان برای افزایش بهره وری در حالی که نیاز به خدمات برتر، ایمنی و حفاظت از محیط زیست را تامین می کند، EMS Fuelsuite را توسعه داده است، که مشتریان را قادر می سازد تا از تکنولوژی های قدیمی که به طور دستی مدیریت و اداره ایستگاه – با Fuelsuite، مشتریان می توانند موجودی ها، تحویل ها و قیمت ها را نظارت کنند. این راه حل همچنین باعث ایجاد آلارم در حوادث احتمالی زیست محیطی مانند تجمع مخزن زیرزمینی می شود. پس از راه اندازی موفق Fuelsuite، EMS بر توسعه محصول متمرکز بود. این به نظر می رسد که سنسورها را در مخازن و پمپ های زیرزمینی ایستگاه ها متصل کند و صرف نظر از تنظیمات این سنسور ها، تمام اطلاعات خود را در فواصل 30 ثانیه ای جمع آوری می کند. پس از آن داده ها بر اساس یک زیرساخت ابر محاسباتی جمع می شوند و از طریق یک رابط اینترنتی فعال در Fuelsuite در زمان واقعی نزدیک نمایش داده می شوند. راسل Dupuy، بنیانگذار و مدیر عامل EMS می گوید: “کار ما این بود که یک شرکای فناوری اطلاعات و ابر رایانه ارائه دهیم که می تواند به ما کمک کند تکنولوژی Fuelsuite ما را مجددا مهندسی کند و محصول نوآورانه ای را که محصول کاربر است را عرضه کند. دوستانه و به راحتی قابل تنظیم است. ”
چرا خدمات وب آمازون

EMS بازار را برای ارائه دهندگان ابر محاسباتی، با تمرکز بر فناوری های ارائه دهنده اینترنت اشیاء (IoT)، تحقیق کرد. از طریق IoT، EMS قادر خواهد بود همه اطلاعات سنسور را جمع آوری کند و آن را به رابط Fuelsuite ارسال نماید. در سال 2015، زمانی که EMS اولین بار به دنبال ارائه دهندگان ابر و خدمات IoT خود بود، Dupuy دریافت که Web Services Amazon (AWS) راه پیشروی مایکروسافت لاورو است. Dupuy می گوید: “از آنچه که من خواندم، بیشتر در نقشه راه AWS IoT اعتماد داشتم.” “ما میلیون ها دلار در این پروژه سرمایه گذاری کردیم، بنابراین مجبور بودم از ارائهدهنده ای که با آن کار می کرد مطمئن شویم.”

پس از آن EMS با شبکه شریک شبکه AWS (APN) Adviser Consulting Advisor DiUS مشغول به کار بود، که یک کارگاه آموزشی دو روزه با ذینفعان کلیدی را برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه مشترک Fuelsuite سازماندهی کرد. Dupuy می گوید: “تخصص که DiUS در AWS و IoT به ما اعتماد زیادی کرد. همانطور که مهم است، DiUS با طرح طراحی، پشتیبانی از تولید، و راه اندازی راه حل Fuelsuite فعال IoT برای یک شبکه عمده فروشی EMS عمده در عرض 12 ماه موافقت کرد. “DiUS نشان داد که ممکن است برای رسیدن به برنامه خود، با به دست آوردن این پلت فرم در ابتدا با قابلیت های AWS IoT به اندازه کافی برای مشتریان، و پس از آن این قابلیت ها را از خط خارج کند”.

DiUS و EMS نسخه جدید Fuelsuite را طراحی کرده اند تا داده های سنسورها توسط دستگاه فیزیکی سفارشی، Fuelscan®، که در داخل ایستگاه های پمپ بنزین قرار دارد، جمع شده باشند. Fuelscan سپس به صورت بی سیم داده ها را به ابر AWS منتقل می کند، جایی که از طریق رابط کاربری Fuelsuite پردازش شده و تحویل داده می شود. به طوری که EMS قادر به ارائه قابلیت های سفارشی برای مشتریان مختلف است، DIUS راه حل را برای استفاده از مدیریت دستگاه IOT AWS برای ایمن ساختن، سازماندهی، نظارت و مدیریت از راه دور تجهیزات Fuelscan طراحی کرده است. همچنین از سرویس Amazon Simple Queue (آمازون SQS) برای ارسال پیام از دستگاه AWS Cloud به Fuelscan استفاده می کند و به پردازش پیام ها به دستگاه ها و از دستگاه ها متکی است به Amazon Elastic Compute Cloud (آمازون EC2). علاوه بر این، داده های سنسور از دستگاه ها در یک سرویس پایگاه داده ارتباطی آمازون (Amazon RDS) ذخیره می شود و سرویس Amazon Elasticsearch Service برای نگهداری یک سابقه تاریخی از تمام داده های Fuelscan استفاده می شود. در نهایت، داده های جمع آوری شده در سطوح ذخیره سازی ساده آمازون (Amazon S3) بایگانی می شوند.
مزایا

در حال حاضر، بیش از 1000 ایستگاه بنزین در استرالیا از راه حل Fuelsuite فعال IoT بهره مند می شوند. اپراتورهای ایستگاه اطلاعات مربوط به زمان واقعی در عملکرد ایستگاه های خود را دریافت می کنند، از جمله میزان فروش بنزین و میزان ذخیره مخازن ذخیره سازی زیرزمینی. این همچنین شامل اطلاعات مربوط به فشار داخل شیلنگ ها است که پمپ بنزین را به خودرو متصل می کند
ل، و در درجه حرارت و سطح بنزین در داخل مخازن زیرزمینی. “با استفاده از راه حل Fuelsuite ما AWS IoT فعال، مشتریان ایستگاه های سوخت رسانی خود را به طور فعال به جای فعال سازی به طور منظم – به دست آوردن یک تصویر کامل از عملکرد ایستگاه بنزین به طور چشمگیری بهبود بهره وری و تشخیص نشت سوخت در اوایل برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی،” Dupuy می گوید. به جای مدیریت واکنش پذیری فعالانه، قابل توجه است. به همین ترتیب، اپراتورها می توانند اطلاعات عملکرد مربوط به فروش سوخت را برای بهینه سازی توزیع پمپ های با عمر زیاد بنزین استفاده کنند. Dupuy می گوید: “ما انتظار داریم که مشتریان 500 درصد بازدهی خود را از هزینه های سالانه خود از راه حل Fuelsuite فعال با IOT AWS دریافت کنند.” علاوه بر این، EMS انتظار دارد بازده سرمایه گذاری در طول زمان افزایش یابد. پلت فرم AWS IoT هسته قابل گسترش است تا ما بتوانیم داده های بیشتری را از ایستگاه های بنزین در اختیار ما قرار دهیم. “Dupuy می گوید که بدون AWS و DiUS، EMS می تواند چالش برانگیز برای استفاده از IoT باشد. “تخصص DiUS و اطمینان کلی زیرساخت های AWS به این معناست که ما می توانیم طی 12 ماه Fuelsuite فعال با IoT خود را توسعه دهیم و مطمئن باشیم که نیازهای مشتریان ما را برآورده می کند.” EMS، در همکاری با DiUS، اکنون توسعه Fuelsuite، اضافه کردن خدمات جدید برای صنعت سوخت. این محصول نیز در سطح بین المللی عرضه خواهد شد. Dupuy می گوید: “مزیت AWS این است که یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و دیگر سرویس های هوش مصنوعی جدید می تواند به راحتی بر روی داده های جمع آوری شده مشتری که از طریق راه حل Fuelsuite جمع آوری می شود استفاده شود.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.